W okresie renesansu włoskie drzwi są dość proste, ich architekci bardziej wierzą w efekt drzwi, ale we Francji i Niemczech jest wręcz przeciwnie, drzwi są starannie rzeźbione, zwłaszcza w czasach Ludwika XIV i Ludwika XV, a czasami z elementami architektonicznymi, takimi jak kolumny i entablatury z frontem i niszami, przy czym drzwi znajdują się w zwykłym murowaniu. Podczas gdy we Włoszech tendencja polegała na zwiększaniu skali poprzez zwiększanie liczby paneli, we Francji regułą wydaje się być odwrotnie; a jedno z wielkich drzwi w Fontainebleau, które znajduje się na dwóch skrzydłach, jest w całości wykonywane tak, jakby składało się tylko z jednego wielkiego panela.

Okna w starym stylu

Najwcześniejszymi drzwiami renesansowymi we Francji są drzwi katedry św. Sauveur w Aix (1503). W dolnych panelach znajdują się rysunki 0,91 m (3 ft). w niszach gotyckich, a w górnych panelach podwójna gama nisz z figurami ok. 2 ft (0,61 m). Wysoki z zadaszeniami nad nimi, wszystkie wyrzeźbione w cedrze. Południowe drzwi Katedry Beauvais są pod pewnymi względami najwspanialsze we Francji; górne panele są rzeźbione w wysokiej płaskorzeźbie z przedmiotami figuralnymi i zadaszeniami nad nimi. Drzwi kościoła przy ciszach (1575) rzeźbione są figurami w niszach podzielonych przez nakładające się klasyczne pilastry.

W St. Maclou w Rouen znajdują się trzy wspaniale rzeźbione drzwi, które Jean Goujon ma figury w niszach z każdej strony, a inni w grupie wspaniałego piękna w centrum. Pozostałe drzwi, prawdopodobnie około czterdzieści do pięćdziesięciu lat później, są wzbogacone o płaskorzeźby, pejzaże, figury i rozbudowane przeplatane granice.

Tanie drzwi zewnętrzne – na co warto zwrócić uwagę, aby zakup był udany

Okna nowoczesne

Budynek montażowy NASA w Centrum Kosmicznym Kennedy’ ego składa się z czterech największych drzwi. Budynek Pojazd Montaż został pierwotnie zbudowany do montażu pojazdów misji satelitarnych Apollo, a następnie został wykorzystany do obsługi operacji Shuttle Space. Każde z czterech drzwi ma 139 metrów wysokości (456 stóp).
Najstarsze drzwi w Anglii znajdują się w Westminster Abbey i pochodzą z 1050 roku. W Anglii w XVII wieku, w XVII wieku, panele drzwiowe były uformowane z wypukłymi lub rzutowymi formami, niekiedy bogato rzeźbionymi, zaokrąglonymi; w XVIII wieku formowano je na sztangach, a poręcze były rzeźbione z ornamentem jajka i języka.

Wzornictwo i style

Istnieje wiele rodzajów drzwi o różnym przeznaczeniu. Najpopularniejszym typem są drzwi jednoskrzydłowe, które składają się z jednego sztywnego panelu wypełniającego otwór drzwiowy. Istnieje wiele wariantów tej podstawowej konstrukcji, takich jak drzwi dwuskrzydłowe lub podwójne oraz okna francuskie, które mają dwa niezależne panele na zawiasach po obu stronach drzwi.

Drzwi pół drzwi, drzwi holenderskie lub stabilne są dzielone na pół poziomo. Tradycyjnie górna połowa może być otwarta, aby umożliwić karmienie konia lub innego zwierzęcia, podczas gdy dolna połowa pozostaje zamknięta, aby utrzymać zwierzę w środku. Ten styl drzwi został zaadaptowany do domu.
Drzwi Saloon to para lekkich drzwi wahadłowych często spotykanych w barach publicznych, szczególnie związanych z zachodnim amerykańskim zachodem. Drzwi salonowe, zwane również drzwiami kawiarnianymi, często wykorzystują zawiasy dwukierunkowe, które zamykają drzwi niezależnie od kierunku ich otwarcia dzięki zastosowaniu sprężyn.