Mebmal z Białegostoku meble do kuchni. Stół (brytyjski angielski, amerykański angielski), znany również jako sofa lub settee (kanadyjski angielski i brytyjski angielski), jest meblem do siedzenia dwóch lub trzech osób w formie ławki, z podłokietnikami, który jest częściowo lub całkowicie tapicerowany i często wyposażone w sprężyny i poduszki dostosowane do potrzeb. Chociaż kanapa jest używana głównie jako miejsce siedzące, może być używana do spania. W domach kanapy znajdują się zazwyczaj w pokoju rodzinnym, salonie, denku lub salonie. Czasami można je również znaleźć w pomieszczeniach niemieszkalnych, takich jak hotele, lobby biur handlowych, poczekalnie i bary.

Mebmal z Białegostoku meble kuchenne

Najpopularniejsze rodzaje kanap to kanapa dwuosobowa, nazywana czasem loveseat, przeznaczona do siedzenia dla dwóch osób, oraz kanapa, która posiada dwa lub więcej siedzisk z poduszką. Sofa segmentowa, często określana jako „segmentowa”, składa się z wielu sekcji (zazwyczaj dwóch, trzech i czterech) i zazwyczaj składa się z co najmniej dwóch elementów, które łączą się pod kątem 90 stopni lub nieco większym, stosowanych do owijania ścian lub innych mebli. Tylko meblenawymiarbialystok.pl/blog/

nowoczesne łóżka do sypialni tapicerowane z oparciem

Inne warianty to divan, omdlenie kanapy (bez oparcia lub z częściowym oparciem) i kanapki (ozdobny trzy-osobowy). Aby oszczędzać miejsce, niektóre sofy pełnią rolę łóżek w formie sof, łóżek dziennych lub futbolów.

Mebmal z Białegostoku meble biurowe

Zestaw mebli składający się z sofy z dwoma dopasowanymi fotelami znany jest jako „chesterfield suite” lub „living room suite” Również w Wielkiej Brytanii, słowo chesterfield oznaczało każdą kanapę w 1900 roku, ale teraz opisuje głęboką sofę guzikową, zazwyczaj ze skóry, z ramionami i oparciami o tej samej wysokości. Pierwsza skórzana tapicerka chesterfield, z charakterystyczną głęboką, guzikowaną tapicerką skórzaną i dolną podstawą siedziska, została zamówiona przez Philipa Stanhope’a, 4th Earl of Chesterfield (1694-1773).

W języku angielskim kanadyjskim, chesterfield jako odpowiednik kanapy lub kanapy jest powszechne wśród starszych Kanadyjczyków, ale termin ten szybko zanika według jednego z badań przeprowadzonych w regionie Złotej Podkowy Ontario w 1992 r.