Nowy Orlean ma charakterystyczny styl domu tarasowego w dzielnicy francuskiej znany jako kreolskiej kamienicy, która jest częścią tego, co czyni miasto sławne. Fasada budynku znajduje się na linii własności, z asymetrycznym rozmieszczeniem łukowych otworów. Domy kreolowe mają stromo nachylony dach, boczny, z kilkoma lukarnami dachowymi. Zewnętrzna strona wykonana jest z cegły lub stiuków.

Budowa szeregówek popularna na przedmieściach

Domy szeregowe w Nowym Jorku są budowane z różnych materiałów, w tym brązowego kamienia, wapienia i cegły, a niektóre z nich to domy z drewnianą ramą. Domy w rzędach są szczególnie widoczne w takich dzielnicach jak: Middle Village, Woodhaven i Jackson Heights w Queens; Bay Ridge, Bensonhurst, Brooklyn Heights, Bushwick, Canarsie, Marine Park, Park Slope i Sunset Park w Brooklynie; oraz Williamsbridge, Wakefield i Soundview w Bronxie. Więcej na temat budowy szeregówek przeczytasz na stronie https://szeregowkibialystok.pl/szeregowki/budowa-szeregowek/.

W historycznej Filadelfii dom szeregowy od czasów kolonialnych jest najpopularniejszym typem budynków mieszkalnych w mieście i na niektórych jego przedmieściach. Wzgórze Towarzystwa znane jest z największego skupienia oryginalnej architektury mieszkaniowej z XVIII i początku XIX wieku w Stanach Zjednoczonych. Styl i rodzaj materiału użytego do budowy szklarni Filadelfii jest zróżnicowany w zależności od miasta. Nawet w dzielnicach, w których znajdują się domy bliźniacze, ich fasady i układy wewnętrzne zwykle przypominają fasadę i układ domów jednorodzinnych.

Stare szeregówki na Zachodzie

Budowa szeregówek dla średniozamożnych

Większość z nich to przede wszystkim czerwona cegła w budownictwie, często z białym kamieniem. Niektórzy z nich mają do czynienia z kamieniami – brązowym kamieniem na niektórych blokach w centrum miasta, Filadelfii Południowej i Filadelfii Północnej oraz łupkami Wissahickona) w Mayfair w Filadelfii Północno-Wschodniej i na górze Airy w Filadelfii Północno-Zachodniej. Filadelfia Zachodnia ma wiele kolorowych wiosłowych domów w stylu architektury włoskiej i królowej Anny.

San Francisco słynie również z domów szeregowych. Symbolem miasta są „Malowane Damy” przy ulicy Steinera na placu Alamo, choć nie wyłącznie „w tarasach”. Inne domy w mieście oznaczone jako malowane panie są tarasowe, inne znowu są częściowo wybielone.