Systemy ścian osłonowych można dostosować do większości typów systemów głośnikowych, aby zachować te same linie widokowe i styl architektoniczny przy jednoczesnym zapewnieniu funkcjonalności. Większość przeszkleń ścian osłonowych jest mocowana na stałe, co oznacza, że nie ma dostępu do zewnętrznej strony budynku poza drzwiami przechodzącymi przez drzwi.

Tanie domy bezpieczeństwo pożarowe

Jednakże okna lub otwory wentylacyjne mogą być również przeszklone w systemie ściany osłonowej, aby zapewnić wymaganą wentylację lub sprawne okna. Prawie każdy typ okna może zostać dopasowany do systemu ścian osłonowych tanich domów.

Izolacja przeciwpożarowa na krawędzi płyty obwodowej, która jest szczeliną pomiędzy stropem a ścianą osłonową, jest niezbędna do spowolnienia przepływu ognia i gazów spalinowych pomiędzy stropami. Strefy spandreli muszą posiadać niepalną izolację na wewnętrznej ścianie ściany osłonowej.

tanie domy

Niektóre przepisy budowlane wymagają, aby słup był owinięty w izolację ciepłochronną w pobliżu sufitu, aby zapobiec stopieniu się słupów i rozprzestrzenianiu się ognia na podłogę powyżej. Izolacja przeciwpożarowa na obwodzie płyty uważana jest za kontynuację oceny odporności ogniowej płyty stropowej. Sama ściana kurtynowa nie musi jednak zazwyczaj posiadać odpowiednich wartości znamionowych.

Powoduje to rozdrażnienie, ponieważ podział (ochrona przeciwpożarowa) zazwyczaj opiera się na zamkniętych przedziałach, aby uniknąć przenikania ognia i dymu poza każdy z nich. Ściana kurtynowa z natury rzeczy uniemożliwia wykończenie komory (lub przegrody). Wykazano, że stosowanie zraszaczy przeciwpożarowych ma na celu złagodzenie tego problemu. W związku z tym, o ile budynek nie jest posypany deszczem, ogień może nadal unosić się w górę ściany osłonowej, jeżeli szkło na odsłoniętej podłodze zostanie rozbite od ciepła, powodując lizanie się płomieni na zewnątrz budynku.

Tanie domy konserwacja i naprawa

Upadające szkło może stanowić zagrożenie dla pieszych, strażaków i węży pożarniczych. Przykładem może być pożar pierwszej międzypaństwowej wieży w 1988 roku w Los Angeles w Kalifornii. Pożar podskoczył w górę wieży, rozbijając szkło, a następnie zużywając aluminiową ramę trzymającą szkło. Temperatura topnienia aluminium wynosi 660 °C, podczas gdy pożary w budynkach mogą sięgać 1 100 °C. Temperatura topnienia aluminium jest zazwyczaj osiągana w ciągu kilku minut od rozpoczęcia pożaru.

Panele szklane z wybijanymi szybami są często wymagane do wentylacji i awaryjnego dostępu z zewnątrz. Panele Knock-out są zazwyczaj w pełni hartowane, aby umożliwić pełne szczelinowanie panelu na małe kawałki i stosunkowo bezpieczne usunięcie go z otworu.

Ściany osłon i uszczelniacze obwodowe wymagają konserwacji, aby zmaksymalizować żywotność. Prawidłowo zaprojektowane i zamontowane uszczelniacze obwodowe mają typowy okres użytkowania od 10 do 15 lat. Usuwanie i wymiana uszczelniaczy obwodowych wymaga starannego przygotowania powierzchni i odpowiedniego detalowania. Ramy aluminiowe są zazwyczaj malowane lub anodowane. Należy zachować ostrożność podczas czyszczenia miejsc wokół anodowanego materiału, ponieważ niektóre środki czyszczące zniszczą wykończenie.